Tantra masáž a její účinky

S pojmem tantra masáž se dnes setkáváme stále častěji. Ať už prostřednictvím internetových stránek různých erotických salonů nabízejících tuto službu nebo reklamních billboardů. Tento rituál čerpající z tantrické filozofie a jejích principů si získává stále větší oblibu mužů a žen po celém světě. Jedná se o masáž celého těla, včetně erotogenních zón a intimních partií. Tantra je hlubokým relaxačním zážitkem plným něžnosti, citlivosti, ale také vzrušení. Zákazníkovi se otevírá cesta k tajemství vlastního těla a objevování a rozvíjení jeho sexuality. Masáž umožňuje zbavit se každodenního stresu a plně se oddat požitku z přítomného okamžiku. Dochází při ní k proudění životní energie, která omlazuje a zkrášluje tělo i duši. Tantra masáž se značně odlišuje od klasické masáže, na kterou jste možná zvyklí. Každý dotek je tak smyslný a intimní, že ve vás vyvolá blažený pocit, který budete cítit ještě dlouho po masáži. Jedná se o netradiční a nezapomenutelný zážitek.

tantra masáž
tantra masáž

Jak tantra masáž probíhá?

Tantra masáž probíhá při tlumeném světle svíček a za doprovodu příjemné relaxační hudby. Součástí klidného prostředí je také příjemná uvolňující vůně. Klient i masér či masérka bývají při tomto obřadu zpravidla nazí. Jelikož je při tantra masáži nahota považována za znak otevřenosti, nemusí se klient bát odložit své zábrany. Na začátku masáže může být klient zahalen lehkým šátkem, který mu masér či masérka postupně během rituálu svléknou. Při tantra masáži dochází k poznávání smyslnosti doteku. Zákazník při ní zažije masáž horkými ručníky i kožešinkami nebo hlazení hebkými pírky. Součástí masáže je i masírování s využitím přírodních aromaterapeutických olejů či uvolňující masáž lávovými kameny. V tantře je tělo vnímáno jako jeden integrovaný celek a proto je masírováno celé od hlavy až po konečky prstů na nohou, včetně intimních partií. Tantra masáž je o poznávání sexuality vlastního těla. Zákazník při ní zůstává v roli přijímacího (při masáži nedochází k sexu, jak se někdo může mylně domnívat). Masáž intimních partií u žen je vnější, ale podle přání klientky může být i vnitřní. U mužů se zase po domluvě může uskutečnit i masáž prostaty. Tantra masáž končí sexuálním vyvrcholením klienta. Masér či masérka poté odchází a nechává zákazníkovi čas, aby ještě mohl v klidu ležet a vychutnávat si dozvuky prožité masáže. Pak se klient jde osprchovat, a pokud má zájem, může si ještě popovídat s masérem nebo masérkou o svém zážitku.

Účinky tantra masáže

Tantra masáž je nejen úžasným relaxačním a omlazujícím zážitkem, ale má také prokázané léčebné účinky. U mužů má například pozitivní vliv na problémy s erekcí, pomáhá při problémech s prostatou i předčasnou ejakulací. U žen zase pomáhá při problémech s bolestivým sexuálním stykem a při problémech s otěhotněním. Dále tantra masáž zbavuje stresu, napětí, uvolňuje svaly a podporuje krevní oběh. Dodává vitalitu a chuť do života.