Nová norma: Proč online seznamování není to nejhorší na světě

V posledních několika letech se objevilo mnoho seznamovacích aplikací, které jsou zaměřeny na nezadané hledající lásku. Ať už jste skeptici nebo věřící v digitální věk, nelze popřít, jak moc se změnil způsob, jakým nacházíme a spojujeme se s ostatními. Online seznamování je nyní přístupnější než kdykoli předtím a bez ohledu na to, kde na světě žijete, máte šanci najít někoho, kdo má zájem se setkat. Ale je online seznamování opravdu tak skvělé? Vysvětlíme vám to – ano, může to být úžasný způsob, jak potkat nové lidi a začít vztahy, ale může to být také velmi frustrující, pokud nevíte, do čeho jdete. Možná jste slyšeli hororové příběhy o uživatelích, kteří byli podvedeni, nebo dokonce pronásledováni. Ale nezapomínejme na pozitiva. Online seznamování vám může pomoci potkat někoho nového, pokud nejste omezeni geografickými hranicemi nebo hledáte něco dlouhodobého. Dává také nezadaným více příležitostí k randění, takže neztratí naději, pokud nikoho místního nenajdou (i když víme, že se to stává). Zde jsou 5 důvodů, proč online seznamování nakonec není tak špatné…

 

Je to mnohem dostupnější, než si myslíte

Pokud máte strach z osobního setkání s lidmi nebo nemáte přátele či rodinu, se kterými byste mohli mluvit o svých problémech, online seznamování může být darem z nebes. Nemusíte se obávat setkání s cizincem, který by mohl být nepříjemný při hovoru o vašich problémech – online může být každý anonymní. Můžete si také nastavit své preference a hranice, abyste se necítili pod tlakem být někým, kým nejste. Online seznamování může být také vynikajícím způsobem, jak najít lidi s různými zájmy nebo podobným životním stylem a osobností jako vy. Možná nenajdete, co hledáte, ve svém městě, ale možná na vás čeká shoda v jiném městě.

Můžete najít někoho opravdu atraktivního a necítit se nepříjemně jako nezadaní

Pokud hledáte partnera, ale ne někoho se stejným tělesným typem nebo vzhledem, online seznamování vám může pomoci potkat lidi s jinými ideály a tělesnými typy než vy. Pamatujte ale: není to soutěž. Pokud se cítíte lépe s někým, kdo je hubenější nebo méně „atraktivní“ než vy, online seznamování vám dává možnost randit a případně najít někoho, kdo sdílí vaše hodnoty.

Můžete potkat nové lidi se stejnými zájmy a kulturou

Zajímalo vás někdy, kde stojíte v oblasti seznamování? Seznamovací aplikace vám mohou pomoci prozkoumat vaše zájmy, najít lidi se stejnými zájmy a dokonce najít lidi z různých kultur nebo míst, abyste si rozšířili svůj seznamovací okruh. Některé aplikace vám umožní vytvořit „uvítací prohlídku“, abyste ostatním uživatelům ukázali, co máte rádi a kde žijete, což jim může pomoci lépe vás poznat jako osobu. To vám může pomoci naplnit váš seznamovací okruh novými, zajímavými lidmi, kteří sdílejí vaše zájmy.

Seznamovací aplikace mohou být užitečné pro porovnávání s existujícími vztahy

Mnoho seznamovacích aplikací vám umožní „spárovat“ se s existujícími páry, abyste viděli, co je tam venku a jak byste mohli vypadat jako pár. Některé aplikace mají „režim vztahu“, abyste viděli, jaký je váš partner se svými ostatními partnery. Pokud jste ve vztahu, může být užitečné zjistit, zda váš partner má nějaké negativní vlastnosti nebo zda jiní lidé měli podobné zkušenosti jako vy. Můžete se rozhodnout, zda chcete s danou osobou pokračovat v randění, nebo ne.

Je to možnost, když hledáte něco dlouhodobého

Online seznamování může být užitečné, pokud hledáte dlouhodobý vztah, ale zatím nejste připraveni se plně soustředit na nalezení někoho. Pokud teprve začínáte znovu zkoumat možnost randění, seznamovací aplikace jsou skvělým způsobem, jak potkat nové lidi a „dostat se tam ven“. Můžete najít někoho, s kým si lépe rozumíte než s jakýmkoli vaším přítelem nebo rodinným příslušníkem.

Závěr

Online seznamování může být vynikajícím způsobem, jak potkat nové lidi a rozšířit svůj seznamovací okruh. Může to být také skvělý způsob, jak najít někoho se stejnými zájmy a hodnotami. Online seznamování je skvělým nástrojem pro ty, kteří chtějí zůstat chráněni před nechtěnou pozorností v digitálním věku. S tolika aplikacemi na výběr může být těžké se v nich vyznat.